Hakkımızda

Halı/Kilim tarihi, çok eski zamanlara kadar gitmektedir. Biz de bundan hareketle Epoca yani ‘Çağ’ kelimesini seçtik. Geçmişi günümüze, farklı kültürleri birbirlerine bağlayan bir köprü olalım istedik…

Bundan binlerce yıl önce İkarus’un Troya dönüşü yolunun düştüğü Göcek’te bulunan mağazamızda, Homeros’un da İlyada destanlarında bahsini ettiği birbirinden değerli el dokuması halı ve kilimleri bulabilirsiniz.

Farklı halklar ve kültürlerden izler taşıyan kolleksiyonumuz arasında; Türkiye, İran, Afganistan, Pakistan, Nepal, Hindistan, Ermenistan, Türkmenistan, Kazakistan, Özbekistan, Ermenistan, Bulgaristan… gibi birçok ülkeden halı ve kilimler bulunmaktadır.

El dokuması halı ve kilimler sembolizm açısından inanılmaz derecede zengindir; renklerin ve şekillerin bir kombinasyonu doğurganlığı, gücü, cesareti, iyi şansları, umudu, serveti, saflığı, uyumu veya cennete açılan bir kapıyı anlatabilir. Epoca Carpet’ta bu sembollerle dolu 10 yıl ila 200 yıl arası yaşlarda halı ve kilimler bulabilirsiniz.

Klasik motifler taşıyan ürünler dışında kendi tasarımlarımız olan modern halı ve kilimler de mevcuttur.

Edgar Alan Poe’nin de ifade ettiği gibi, “Halı bir evin ruhudur.

Bizim de tam olarak yapmak istediğimiz budur, halı ve kilimlerimizle evinize sadece güzelliği değil ruhaniliğide taşımak istiyoruz…

 

 


whatsapp

whatsapp